espp

ל- ESPP יש סעיף רטרוספקטיבי המאפשר לך לרכוש בחזרה את מניותיך בהנחה אם מחיר הרכישה שלך ביום ההצעה היה נמוך ממועד הרכישה של מחיר המניה. פונקציית האיפוס היא כפתור לאחור שדוחה את מועד ההצעה אם מחיר המניה ירד במהלך תקופת הרכישה של שישה חודשים.

הערך המרבי שלה

הוא הסכום המקסימלי של מניות שעובד יכול לקנות עם ESPP בשנה הקלנדרית בה השתתף. חישוב זה מסובך מכיוון שערכו של מניה מסוימת שעובד קונה באמצעות ESPP אינו מחיר ההנחה, אלא שווי המלא של המניה ביום הראשון של תקופת ההצעה.

בתוכניות רבות המחיר שאתה משלם עבור המניה

הוא או מחיר המניה בזמן שהתחלת לשלם בכספים, או מחיר המניה בזמן שהמעסיק שלך רכש את המניה בהנחה קטנה של 15% על שלך בשם. חלק מהחברות מציעות סעיף Alook backa שמשווה את מחיר המניה של תקופת ההצעה למחיר המניה במועד הרכישה ומשתמש בשווי הנמוך יותר לחישוב מחיר הרכישה.

ESPPs מוסמכים מונעים מאדם להחזיק ביותר מ -5% ממניות חברה המשתתפת בתוכנית

אך התוכנית עשויה לאפשר או לאסור על קטגוריות מסוימות של עובדים להשתתף בתוכנית, כגון אלה שיש להם עבד בחברה פחות משנה. על בעלי המניות להחזיק לפחות חלק אחד ממניות החברה או מקרנות ההשקעה, מה שהופך אותם לבעלי חלק של משתתף בתוכנית מוסמכת עם שוויון זכויות ומגבלות, ולא ניתן לחרוג מההנחה המרבית המוצעת במהלך תקופת ההצעה בשלוש שנים.

כאשר עובד תורם לתכנית רכישת מניות עובדים (ESPP), ניכויי שכר כלולים בהצעה ובמועדי הרכישה. כאשר עובד משתתף מגיע למועד הרכישה, התוכנית משתמשת בכספיו הצבורים של העובד לרכישת מניות החברה.

כל חצי שנה חלק משכרם (2014 עד 25,000 $ לשנה) משמש לרכישת מניות מעביד במחיר הנמוך משווי השוק, בדרך כלל בהנחה של 15%. ESPP גם מאפשרים לעובדים למכור מניות לפני הפרישה כדי למנוע שקלול של תיקי החברה כלפי מניות החברה.

ESPP

הוא הטבת מעסיק המוצעת על ידי חברה ציבורית המאפשרת לעובדים לקנות מניות בחברה שלהם בהנחה. שירותי ESPP מאפשרים לעובדים לקנות נתח ממניות המעסיק שלהם בקלות ובנוחות על ידי ניכויי שכר לאחר מס. ESPP רבים מאפשרים לעובדיהם לקנות את מניותיהם בהנחה של 10% עד 15% לשווי השוק, מה שמקנה להם רווחי הון מיידיים בעת המכירה.

עובדים שניגשים לתוכנית ESPP בהנחה של 15% יכולים לרכוש מניות תמורת 8.50 $. EPP רשאית גם לרכוש מניות בהנחה של 90% או 10% ממחיר ההצעה. אם גייסים 5,400 דולר תוך שישה חודשים, ה- EPP קונה 60 מניות בהנחה של 90% ומפקיד אותן בחשבון אלכס.

רווחים ממומשים על מניות ה- ESPP שלך יחויבו במס בהתאם למספר גורמים

אם ה- EPP שלך הוא תוכנית כשירה או תוכנית שאינה מתאימה, והאם היא מציעה מחיר רכישה מוזל. אם אתה מחזיק במניות EPP לפני הקנייה והמניות עולות בערך, אתה משלם מס רווח הון על גבי ההנחה במס הכנסה. EPP מגביל אותך למכור מניות שנרכשו באמצעות התוכנית במהלך השנה הראשונה לרכישה.

כללי המס ESPP משפיעים על מחיר המניות שלך בכמה תאריכים חשובים

כולל תאריך ההצעה ותאריך הרכישה, כך שאתה רוצה לדעת את מחיר השוק וההנחה שקיבלת ביום המכירה. אם אתה נתקל בקשיים כלכליים מכיוון שתרמת יותר מדי ל- ESPP, תוכל למכור את המניות לפני רכישתן כדי לייצר הכנסה נוספת. שווי המניה של מניות ESPP עשוי לרדת או לעלות.

בניגוד לסוגים אחרים של תוכניות בעלות על עובדים

שירותי ESPP מסייעים להניע את כוח העבודה על ידי הצעת עובדים לאפשרויות פיצוי נוספות שאינן צריכות לצאת מכיסם. רכישות המתבצעות במסגרת תוכנית רכישת מניות עובדים (ESPP) מיועדות להנחות מס אוטומטיות ולניכוי שכר ויש להן את התועלת הנוספת של מחירי שוק והפרשות מוזלים.

תוכניות רכישת מניות לעובדים (ESPP) מאפשרות לך לקנות את מניות המעסיק שלך בהנחה

לספק תמריצים תעסוקתיים, לאפשר לך להשתתף בפוטנציאל הצמיחה של מניות החברה שלך ולעזור באופן מרומז לשמור על מחיר המניה בתנועה. ESPP מאפשר לעובדים כמוך לרכוש מניות חברה בהנחות של 5% עד 15% מעל שווי השוק. מניות מצוינות ומניות מוגבלות הן מקור מצוין למניות שניתן למכור לאחר רכישת ESPP.

עליך גם להבין את חוקי המס לקניית מניות וכיצד הן משפיעות על כמות המזומנים שאתה מקבל בכיס אם אתה מוכר מניות בתוכנית שלך

חברות המציעות תוכניות ESPP מתן שכר לעובדים מכיוון שהן מחזיקות ברוב מניות החברה כאחוז מהתיק שלהן. רכישות נוספות של מניות מעסיקים ממקדות את השקעותיהן ויוצרות סיכונים מיותרים אם המניה לא עובדת.

אם הייתה נרשמת בחברת ESPP שלה ב -30 בנובמבר (אנו מניחים שלמניה שווי שוק הוגן של 100 $ למניה ב -1 בדצמבר)

היא תהיה עובדת בהנחה של 10%. אם החברה רכשה את מניות אלכס ב -15 ביוני ותשתמש בכסף שנצבר בין התאריכים 1 בדצמבר עד 31 במאי, תוכל החברה לרשום מחדש את אלכס במחזור הבא מבלי לקחת ניכויים במהלך תקופת הרכישה מה -30 בדצמבר עד ה -30 בנובמבר. — –