המלצה: קורס שוק ההון של ביג שוט

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים קורס על שוק ההון

לאחרונה, נהיה טרנד חזק בעולם הכלכלה, שסחף אחריו אנשי עסקים ומבוגרים בכלל, מכל העולם. שוק ההון, והשקעות בבורסה. אנשים, בין אם הם מבינים בנושא, ובין אם שמעו עליו לראשונה לא מזמן, מתחילים להשקיע את כספם, בשוק ההון. רבים הנמצאים שם, אינם מודעים אפילו להשלכות של הדברים, אותם הם בוחרים לעשות. הרי איך ידעו? אין שיעור בבית הספר, שמדבר על שוק ההון, ומה זה בכלל. לכן, הכנו כתבה קצרה, שתסביר לכם כל מה שצריך לדעת בנושא. 

נתחיל מההתחלה

דבר ראשון, נצטרך להבין מהו שוק ההון, מה תפקידו, ומה הוא כולל בתוכו. שוק ההון, הינו שוק לניירות ערך, והוא כולל בתוכו בנקים שונים, חברות ביטוחים, קרנות נאמנות, וקופות גמל שונות. לרוב, תשמעו את צמד המילים שוק ההון, יחד עם המושג 'בורסה'. שני מושגים אלו, קשורים האחד בשני, אך אינם אותו הדבר. שוק ההון, כולל בתוכו את הבורסה, אך הוא רחב מימדים, ומשתרע על פני חברות רבות וגורמים שונים, בנוסף לבורסה. 

מה תפקידו של שוק ההון

תפקידו העיקרי של שוק ההון, הוא הענקת הזדמנויות ליזמים, לממש את ההזדמנויות העסקיות, אותם הם מעוניינים לבצע. זאת, מכיוון שהתפקיד של שוק ההון, הוא מפגש בין חברות, אשר נותנות מימון ומוכנות להשקיע את כספם, ובין חברות ויזמים, אשר זקוקים למימון כספי. שוק ההון, הוא רכיב הכרחי בתחזוקת כלכלה רווחית, ותורם רבות לחברות שונות. תפקידו העיקרי של שוק ההון, הוא הקצאה נכונה של חיסכונות ותרומות, להשקעות המבטיחות ביותר. תהליך זה נקרא בשפה המקצועית, 'היווי ההון'. היווי בון, הוא תנאי הכרחי ומפתח, להתפתחות וצמיחה כלכלית.

איך עובדת המערכת

פעילות שוק ההון, מושתת על עקרון החלפת מקורות כספיים בניירות ערך. עקרון זה, נקרא גם גיוס הון. כחלק מתהליך זה, הנתרמים או החוסכים, משתמשים בכספם של המשקיעים, ומנפיקים עבורם ניירות ערך, תמורת כספם. לאחר גיוס ההון, מקבלים בעלי ניירות הערך, תזרים של סכומי כסף, בהתאם להצלחה של המקור, בו השקיעו. אם מקור ההשקעה מצליח, ערך הניירות יעלה, והאחוזים שיקבלו המשקיעים, יהיו גבוהים יותר. הבעיה נוצרת, כאשר מקור ההשקעה אינו מניב הצלחה. 

איך אפשר ללמוד את זה ?

בישראל, ניתן ללמוד את תחום שוק ההון, הן במסגרת תארים אקדמיים, והן במסגרת קורסים ללימודי תעודה. אם תבחרו בלימודים אקדמיים, תוכלו ללמוד את התחום, במסגרת תואר ראשון בבנקאות ושוק ההון, או תואר בכלכלה. בנוסף, קיימת גם אופציה ללמוד נושא זה, בהתמחות אשר פתוחה לבחירת סטודנטים, במסגרת תואר במקצועות כגון, מנהל עסקים, או כלכלה. כמו כן, קיימות תוכניות לתואר שני, בתחומי שוק ההון, ובנקאות.

לימודי תעודה וקורסים שונים

אם תחליטו ללכת, על לימודי תעודה בתחום שוק ההון, תוכלו לקחת קורסים באונליין, ובמכללות שונות. קיימים קורסים, המיועדים להיכרות עם שוק ההון לחסרי רקע קודם בתחום, וגם קורסים, אשר ניתנים לבעלי מקצוע בתחום זה, כגון, קורסי העשרה לבנקאים. כמו כן, קיימים קורסים שונים, אשר מכינים את המשתתפים בהם, למבחנים שנערכים על ידי רשות ניירות ערך. לרוב, משתתפים אלו, יהיו בעלי מקצוע בתחום, לדוגמא, ניהול תיקי השקעות, ייעוץ השקעות, ושיווק השקעות. 

ההמלצה שלנו היא לעשות את הקורס המקיף של ביג שוט לשוק ההון.

מה צריך לדעת לפני שמתחילים 

ראשית, התאימו את סוג הלימודים אליכם. בין אם תבחרו, בלימודי תואר אקדמאיים, ובין אם תבחרו בלימודי תעודה, תגיעו לאותם הישגים. לכן, חשוב לבחור מסגרת מתאימה עבורכם.  לימודי תואר, הינם לימודים ארוכים, אשר כוללים עומס, מבחנים, ומטלות. אנשים שיודעים, כי מסגרת לימודים אקדמיים מתאימה להם, יוכלו לבחור בתואר בשוק ההון, או כלכלה. עם זאת, ישנם אנשים, שלא מתאימים למסגרת לימודים כזו, ולכן לימודי תעודה, אשר כוללים בתוכם קורסים שונים וקצרים, יוכלו להתאים יותר. 

מה כוללים הלימודים ולמי הם מתאימים

הן בלימודי התואר, והן בלימודי תעודה, הסטודנטים מכירים מושגים מרכזיים, בפעילות שוק ההון, ומפתחים מיומנויות פרקטיות. לימודי שוק ההון, מעניקים ידע מקצועי, אשר תורם להבנת העולם המסחרי. התוכן המועבר, נותן כלים מעשיים, המכשירים את המשתתפים, לנהל את פעילות המסחר בצורה החכמה ביותר, לצורך הפקת רווח מרבי. בין היתר, הקורסים השונים מלמדים, כיצד לזהות הזדמנויות כניסה להשקעה רווחית, וכן, על מגמות המעידות על תזמון נכון, לצאת מעסקאות. לימודים אלו, מתאימים לאנשים סקרנים בעלי ראייה לטווח ארוך, יכולת השקעה, וניהול סיכונים.

ומה הלאה?
לאחר סיום לימודי שוק ההון, בוגרי הלימודים משתלבים בתפקידים רבים, במשרות בשוק הון, חברות אשראי וביטוחים, בורסות לניירות ערך, וכן גם, בתחום הבנקאות וקופת הגמל. עם זאת, בוגרי שוק ההון, יכולים לעבוד באופן עצמאי, כיועצי השקעות, מנהלי תיקי השקעות, וניירות ערך. אם תרצו להתקדם הלאה, תוכלו לבחור בתואר שני בלימודי הון, או שמא, לקחת עוד קורסים להעשרת הידע שלכם, בנושא זה. תחום זה, איננו מתאים לכל אדם. עם זאת, אם הנכם בעלי ראש מתמטי, וראייה לעתיד, תוכלו להתקדם בעולם זה, לצמוח, ולזכות בהזדמנויות עסקיות.

למידע נוסף:
קורס שוק ההון של ביג שוט
ביג שוט באתר גלובס